Ana Markovic’ten Haaland ve Mbappe’ye çağrı: İzlemelerini istiyorum

İsviçre Ligi takımlarından Grasshopper’da forma giyen 24 yaşındaki forvet oyuncusu Ana Markovic, Haaland ve Mbappe’den bir istekte bulundu.

‘HER KONUDA GELİŞİYORUZ’

Kadın futbolunun eskiye göre daha fazla geliştiğini söyleyen Markovic, “Kadın futboluna eskiye göre daha fazla ilgi gösterildiğini düşünüyorum çünkü her konuda gelişiyoruz. Kalite, oyun tarzı ve sahip olduğumuz fırsatlar sonucu kadın futbolu daha fazla dikkat çekti.” dedi.

‘DAHA İYİ OLMAYA ÇALIŞIYORUZ’

Güzel futbolcu oyunlarının kalitesinin arttığını söyleyerek, “Oyunumuzun kalitesi geçmişe göre çok daha yüksek. Sanırım insanlar çabalarımızı, bunun için çok çalıştığımızı anlıyor çünkü gerçekten daha iyi olmaya çalışıyoruz. Bu büyümenin bir nedeni de tüm kadınların da futbolumuza katkı sağlamasıdır.” yorumunu yaptı.

‘HERKESİN BİZE İNANMASI GEREKİYOR’

Herkesin kendilerine inanmasını söyleyen Markovic, “Erkeklerin ve erkek oyuncuların bize inanması gerektiğini düşünüyorum, hatta kadınların da dahil herkesin bize inanması gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

HAALAND, MBAPPE VE NEYMAR’DAN İSTEK

Yıldız futbolcular Mbappe, Haaland ve Neymar’dan bir isteği olan Hırvat futbolcu, “Futbolun en büyük isimlerinin bizim maçlarımızı izlemeye gelmeleri, Mbappe veya Haaland gibi oyuncuların kendi kulüplerinin maçlarını izlemelerini istiyorum. Neymar’ın Brezilya maçlarını izlemesi halinde kadın futboluna yardımcı olabileceğini düşünüyorum.” şeklinde konuşmasını noktaladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x