Dünya halıcılık sektörü İstanbul’da bir araya gelecek

Tüyap açıklamasına göre, Tüyap Fuarcılık Grubu, İstanbul Halı İhracatçıları Birliği ve Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği iş birliğiyle düzenlenecek fuar, dünyadan ve Türkiye’den firmalara 4 gün boyunca ev sahipliği yapacak.

Dünyanın birçok ülkesine yüksek kalitede halı ve tekstil zemin kaplamalarının ihracatını gerçekleştiren Türk üreticiler fuarda, dünyanın farklı ülkelerinden satın alma profesyonelleri ile yeni iş bağlantıları kuracak. Halı ve zemin kaplama sektöründe ülkenin ticari hedeflerine önemli katkılar sunması hedeflenen fuarda, el yapımı halı ve kilimler, makine yapımı halı, kilim ve paspaslar, seccade çeşitleri, tekstil zemin kaplamaları, duvardan duvara, lifler, iplikler ve tekstiller, tekstil makine ve aksesuarları, temizlik ve uygulama teknolojileri sergilenecek.

74 ÜLKE KAYIT YAPTIRDI

Fuara, ağırlıklı olarak Amerika, Avrupa, Afrika ve Orta Doğu’dan 74 ülkeden ziyaretçi firma kayıt yaptırdı. Özellikle fuara, Amerika ve Avrupa başta olmak üzere, Kuzey Afrika, İskandinavya bölgelerinden yüksek sayıda ziyaretçi bekleniyor.

Ayrıca Özbekistan, Azerbaycan, Çin, Hindistan, Birleşik Krallık, Rusya, Endonezya, Mısır, Ürdün, Ukrayna, Almanya ve İran, fuarın katılımcı ülkeleri arasında yerini aldı. Açıklamada görüşlerine yer verilen Tüyap Fuarlar Yapım AŞ Genel Müdürü İlhan Ersözlü, Türkiye’nin lider sektörlerinden biri olan halıcılığı, fuarla tüm dünyaya tanıtacaklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Halı ve zemin kaplamaları sektörü her geçen gün ihracat gerçekleştirdiği ülke sayısını artırıyor. Dünyadaki halı ihracatının yüzde 17’sini biz yapıyoruz. Carpet and Flooring Expo, sektörel yeniliklere sahne olacağı gibi yeni ihracat pazarları için de kapıları sonuna kadar aralayacak. Fuarımız 8 salonda 100 bin metrekarelik alanda İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek. CFE 2023’e yurt içinden ve İran, Pakistan, Hindistan, Belçika, Almanya ve Afganistan’dan 350 civarında katılımcı bekliyoruz.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x