Erdoğan’ın CHP ziyareti Avrupa basınında

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 18 yıl aradan sonra CHP Genel Merkezi’nde gerçekleştirdiği ziyaret yabancı basında da yer aldı.

Almanya merkezli Aussiedlerbote medya organı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “değişiklik yapmaya hazır olduğunun sinyalini verdiğini” belirterek, “Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 yıl aradan sonra ilk kez CHP Genel Merkezi’ni ziyaret etti. Söz konusu bu ziyaret sırasında Mayıs ayında ilk kez Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na davet ettiği CHP lideri Özgür Özel ile görüştü.” dedi.

Avrupa ağırlıklı yayın yapan medya organı Euronews, “Erdoğan’dan CHP Genel Merkezi’ne 18 yıl sonra ziyaret: Neler konuşuldu?” başlığıyla görüşmeyi manşetine taşıdı. Haberde, “Muhalefet liderlerinin, Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmeleri ile başlayan siyasi yumuşamada bir adım daha atıldı.” denildi.

Bulgaristan Haber Ajansı BTA ise, “Salı günkü toplantı aslında Erdoğan’ın Özel’in geçen ay kendisine gerçekleştirdiği, yapıcı ve verimli bir atmosferde geçen ziyarete bir iade ziyareti niteliğinde.” ifadeleriyle haber verdi.

KAYNAK: DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x