Fiyat artıyor, kalite düşüyor: Galaxy Z Flip 6 ekranı sızdırıldı!

Samsung’un bu sene düzenleyeceği ikinci en büyük lansman etkinliği olan Galaxy Unpacked’e yalnızca beş gün kalmışken, tanıtılacak cihazlar hakkında daha fazla detay ortaya çıkmaya başladı. 10 Temmuz tarihinde Paris’te düzenlenecek etkinlikte Galaxy Z Fold 6, Galaxy Z Flip 6, Galaxy Buds 3, ve Galaxy Ring gibi cihazların tanıtılması bekleniyor. Şimdi de Galaxy Z Flip 6 ekranı ortaya çıktı. İşte detaylar…

Galaxy Z Flip 6 ekranı, IPS LCD olabilir

Samsung’un tanıtacağı yeni katlanabilir telefonların geçtiğimiz haftalarda fiyatları sızdırılmıştı ve önceki modellere göre bir tık daha pahalı olacağı iddia edilmişti. Fakat bugün ortaya çıkan Galaxy Z Flip 6 özellikleri ile birlikte bu fiyat artışının pek de uygun olmayacağı söyleniyor. İddialara göre Z Flip 6’nın özellikle kapak ekranındaki kalite düşüşü iyi karşılanmayacak.

Z Flip 4 ve 3 modellerinde olan 1.9 inçlik dış ekrandan sonra Galaxy Z Flip 5’te 3.4 inçlik ekrana geçiş yapılmıştı. Tanıtılması beklenen Z Flip 6 için de 3.4 inçlik bir ekran kullanılacak fakat önemli bir değişiklik olabilir. Galaxy Z Flip 6, Super AMOLED yerine IPS LCD panel ile gelecek.

2024 yılında IPS ekranların artık kullanılmaması gerektiği ve OLED panellerin daha kullanışlı olduğu herkes tarafından kabul ediliyor. Bunun nedeni de OLED ekranların siyah renk üretmek için piksellerin gücünü kesmesi ve batarya için daha uzun ömür sunması.

Sızdırılan tam ekran özelliklerine bakacak olursak Galaxy Z Flip 6, 6.7 inçlik Dynamic AMOLED 2X ve 120Hz yenileme hızına sahip iç ekran, ve 3.4 inçlik IPS dış ekran ile gelecek. Fiyat açısından da 1099 dolar başlangıç etiketine sahip olması bekleniyor.

Peki ya siz Galaxy Z Flip 6 hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x